Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Materiały do pracy z gipsem polimerowym – impregnaty, lakiery, opóźniacze

Praca z gipsem polimerowym jest jeszcze efektywniejsza i przyjemniejsza, gdy korzystamy z profesjonalnych materiałów do jego opracowywania. W zależności od przeznaczenia wykonywanej formy lub elementu architektonicznego oraz gipsu polimerowego, na jakim pracujemy, w realizacji poszczególnych etapów pracy potrzebujemy impregnatów, lakierów czy opóźniaczy. Materiały do pracy z gipsem polimerowym potęgują niektóre z jego właściwości lub nadają mu dodatkowych cech.

Impregnaty do gipsów polimerowych, lakiery i opóźniacze

Przed przystąpieniem do pracy z gipsem polimerowym, należy odpowiednio przygotować materiał. Pomocne będzie specjalne mieszadło do gipsu polimerowego – łopatki zostały zaprojektowane tak, by ograniczyć napowietrzanie gipsu podczas mieszania. Mieszadło można wykorzystywać również do pracy z żywicami i silikonami.

Chcąc wydłużyć czas zastygania polimerowego gipsu, korzystamy z opóźniacza. W zależności od tego, ile czasu potrzebujemy zyskać, możemy dodać go do suchej części gipsu w proporcjach od 1% do maksymalnie 5% wagi gipsu. W przypadku 1% masy gipsu, opóźniacz przedłuża jego plastyczność do około 50 minut, a 2% opóźniacza wydłuża plastyczność do około 70 minut.

Tkanina wzmacniająca do gipsu polimerowego umożliwia odlewanie cięższych i trwalszych elementów – ścianki mogą mieć nawet 3 mm grubości. Znajdująca się wewnątrz odlewu z gipsu tkanina wzmacniająca o splocie trójosiowym jest swojego rodzaju rusztowaniem, które dodatkowo wzmacnia całą konstrukcję. Jest to materiał do pracy z gipsem polimerowym szczególnie polecany do wytwarzania elementów użytkowych, podlegających częstym oddziaływaniom mechanicznym.

Materiały do pracy z gipsem polimerowym do zabezpieczenia powierzchni

Impregnat do gipsu polimerowego to produkt, który przede wszystkim nadaje hydrofobowych właściwości powierzchni, na której zostaje on zastosowany. Ponadto  w ofercie mamy dwa rodzaje impregnatów impregnat glosstone nadaje efektu nabłyszczenia, a także stanowi barierę ochronną przed działaniem promieni UV, drugi impregnat nie powoduje wybłyszczenia ani zmiany struktury powierzchni impregnowanej.

Kolejnym materiałem do pracy z gipsem polimerowym jest lakier. Jego główną funkcją jest zabezpieczenia powierzchni, która staje się bardziej odporna na szorowanie, ale wchłanianie się wody i różnego rodzaju zabrudzeń. Zabezpieczona powierzchnia lakierem do gipsu polimerowego staje się również odporna na oddziaływanie promieni UV i innych czynników atmosferycznych oraz chemicznych, a jej czyszczenie jest o wiele łatwiejsze. Produkt ten wydobywa również głębie kolorów, co jest szczególnie cenioną cechą w przypadku używania barwników do gipsu polimerowego o intensywnych kolorach.

Inne materiały do pracy z gipsem polimerowym

Silikon formierski to produkt do własnoręcznego przygotowywania form odlewniczych. W naszym sklepie dostępne są gotowe formy silikonowe, jednak chcąc wykonać własny projekt, pracę musimy zacząć od przygotowania własnej, autorskiej formy – niezbędny będzie silikon.

Wszystkie oferowane przez nas materiały do pracy z gipsem polimerowym to najwyższej jakości produkty, ułatwiające wykonywanie odlewów i ich zabezpieczanie oraz dodatkowo podnoszące parametry odlewów gipsowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem, a w razie pytań do kontaktu – z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i podpowiemy najlepsze dla Państwa rozwiązanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl