Impregnat do gipsu polimerowego E-CUPSTONE

e-cupstone
35,00

CHARAKTERYSTYKA
Impregnat do powierzchniowej impregnacji wodoodpornej wyrobów z gipsu polimerowego.
Preparat nie powoduje wybłyszczenia ani zmiany struktury powierzchni impregnowanej.

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w impregnat hydrofobowy do gipsu polimerowego, który będzie naprawdę skuteczny, to sprawdź ten produkt. Ten innowacyjny środek chemiczny pomoże Ci zabezpieczyć wyroby przed wchłanianiem wody.
Preparat tworzy na powierzchni niewidoczną barierę ochronną, dzięki której woda i zabrudzenia nie przedostają się w głąb struktury.

PRZEZNACZENIE
  • Równomiernie penetruje w podłoże tworząc warstwę ochronna o doskonałej odporności na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV i wiele czynników chemicznych.
  • Redukuje skłonność do zabrudzeń i ułatwia samooczyszczanie materiału, co gwarantuje utrzymanie przez wiele lat estetycznego wyglądu powierzchni.
  • Preparat nie powoduje wybłyszczenia ani zmiany struktury powierzchni impregnowanej.
Zalecane jest przeprowadzenie próby aplikacyjnej do oceny ostatecznego efektu impregnacji.

Przygotowanie powierzchni
Podstawowym warunkiem impregnowania jest odpowiednio przygotowana powierzchnia podłoża. Powierzchnia ta powinna być równomiernie porowata, czysta, sucha, a zwłaszcza nie zatłuszczona. Nowe wyroby gipsowe można impregnować nie wcześniej niż po upływie 2-6 dni od wykonania tych prac. Zaleca się, aby prace impregnacyjne wykonywać przy suchej pogodzie, w temperaturze od +5 do +30°C, przy względnej wilgotności powietrza do 80%. Powierzchnia uzyskuje pełne własności hydrofobowe po ok. 24 godzinach. W tym czasie należy ją chronić przed wodą i zabrudzeniem. Przed przystąpieniem do prac należy starannie zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą impregnowane (np. części metalowe, drewniane itp.). W przypadku ich zanieczyszczenia natychmiast zmyć wodą.

Nakładanie
Przed użyciem impregnat należy dokładnie wymieszać!
Impregnację można wykonać przy użyciu pędzla, natrysku, a także przez zanurzenie małych elementów w roztworze gotowym na ok. 5 minut. Zaleca się przeprowadzenie dwukrotnej impregnacji w krótkich odstępach czasu metodą „mokre na mokre”. Drugą warstwę nakładać w zależności od temperatury otoczenia nie później niż po upływie 30 minut, tj. dopóki powierzchnia jest wilgotna. Impregnowana powierzchnia powinna być nasycona dokładnie i równomiernie.
Nie należy pozostawiać nie wchłoniętej warstwy impregnatu. Nadmiar preparatu usunąć po 2-10 minutach od impregnacji.

Ograniczenia stosowania
Nie należy stosować do impregnacji: marmuru, granitu, piaskowca, ceramiki kolorowej, ponieważ może pozostawić biały, trudno usuwalny osad.

Wydajność: 10-15 mz 1L środka dwukrotnej impregnacji. Zużycie środka zależy od rodzaju i chłonności impregnowanego materiału oraz techniki nanoszenia.

Magazynowanie
Przechowywać tylko w oryginalnych opakowaniach w temperaturze od -5 do +30°C, w miejscach niedostępnych dla dzieci, z dala od produktów spożywczych, naczyń na żywność.

Uwaga! Impregnat do gipsu polimerowego 65 MPa jest roztworem alkalicznym o działaniu żrącym. Wszystkie prace należy wykonywać stosując: okulary, rękawice i odzież ochronną. W przypadku kontaktu ze skórą należy skażone miejsce obficie spłukać zimną wodą, natrzeć rozcieńczonym octem i ponownie spłukać wodą. Przy metodzie natryskowej należy stosować maskę zabezpieczającą drogi oddechowe. Po użyciu impregnatu należy dokładnie umyć ręce i twarz.
Impregnat do gipsu polimerowego 65 MPa nie wolno rozcieńczać w naczyniach z cynku, aluminium lub w naczyniach lutowanych.

EAN: 5905723438367

Produkty powiązane
Click to order
Total: 
Dostawa
Przeczytałem/am i akceptuję
Payment method
Naciskając "KUP TERAZ", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i zgadzasz się z polityką prywatności.
Made on
Tilda